151206-mszaSynaj to już czwarte spotkanie młodzieży, które jest duchowym przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży. Do Mielca zjechało prawie 3 000 młodych wiernych z diecezji tarnowskiej. 

Kulminacyjnym punktem była msza święta w hali sportowej, którą celebrował ks. bp Stanisław Salaterski. Eucharystię koncelebrowało kilkudziesięciu kapłanów z całej diecezji. Uczestniczyli w niej także przedstawiciele najważniejszych władz samorządowych z marszałkiem Władysławem Ortylem na czele, który objął patronat nad mieleckim Synajem.
Synaj w Mielcu rozpoczął się spotkaniem w kościele pw. Ducha Świętego, zawiązaniem wspólnoty i świadectwem Mirosława "Koli" Kolczyka. Z kościoła Ducha Świętego młodzi w barwnym pochodzie przeszli do hali MOSiR. Tam w sali widowiskowej prowadzone były zabawy przez świetnych wodzirejów z Krakowa. Później koncelebrowana została msza święta. Tam zabrzmiał również hymn Świtowych Dni Młodzież. Cały czas w bocznej sali trwała nieustannie adoracja Najświętszego Sakramentu, tam także można było skorzystać z sakramentu spowiedzi. W niedzielę uczestnicy Synaju uczestniczyli w mszach świętych w mieleckich parafiach, podczas których dzielili się świadectwem z wiernymi.

Tomasz Leyko
Rzecznik Prasowy UMWP