Samorząd Województwa Podkarpackiego

bip27 epuap27 rss27 mowiaca przegladarka ruch sluch

Kultura

Promocja płyt z koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha 2015”

|
Sebastian Kieszkowski
Niesamowite wspomnienia, ujęcia i przeżycia - w Wojewódzkim Domu Kultury odbyła się promocja filmu i nagrań z kolejnej edycji koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”, który w czerwcu już po raz 13. odbył się w Rzeszowie. Pośród gości, organizatorów i wykonawców na tym wyjątkowym spotkaniu był również wicemarszałek Wojciech Buczak.
Sam koncert, który co roku odbywa się w Parku Sybiraków w Rzeszowie, zyskał już nie tylko regionalną, ale i europejską renomę. Stał się jedną z wizytówek Podkarpacia, stąd jego główny inicjator i organizator Jan Budziaszek, został  na tegorocznej edycji koncertu odznaczony tytułem „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego”.
 
Wszyscy, którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w koncercie bądź nie znają jego idei, mogą dzięki prezentowanemu w niedziele filmowi poznać jego prawdziwy urok. O nim właśnie wspominał do zebranych wicemarszałek Buczak, który regularnie jest uczestnikiem koncertu. Kamera, jego zdaniem, dociera bowiem i pokazuje to piękno, które w kilkudziesięciotysięcznym tłumie samemu ciężko dostrzec. Z kolei obecny również Aleksander Bobko, rektor URz, zwrócił uwagę, że film „Jednego Serca Jednego Ducha 2015” pokazuje dobro, które niestety jest towarem deficytowym w mainstreamowych mediach.
Mateusz Werner
Kancelaria Zarządu