Samorząd Województwa Podkarpackiego

bip27 epuap27 rss27 mowiaca przegladarka ruch sluch

Kultura

Kolejne upamiętnienie 35-lecia NSZZ „Solidarność”

|
Sebastian Kieszkowski

W sobotę 10 października Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Rzeszowskiego Zakładu Energetycznego dokonała uroczystego odsłonięcia tablic upamiętniających 35-lecie Związku. Z tej okazji okolicznościowy list do  uczestników uroczystości skierowali marszałek Władysław Ortyl oraz wicemarszałek Wojciech Buczak.

Po uroczystym poświęceniu tablic w PGE Obrót S.A. i PGE Dystrybucja S.A. Oddział Rzeszów miały miejsce okolicznościowe wystąpienia. W imieniu Zarządu Województwa Podkarpackiego głos zabrał Waldemar Szumny.

„Solidarność” zrodziła się jako ruch sprzeciwu, jednoczący ludzi różnych środowisk i pokoleń w dążeniu do realizacji wspólnych ideałów. Przez ponad trzy dekady „Solidarność” stała się symbolem niepodległej Polski, zwycięstwa ludzi i idei nad zbrodniczą ideologią i zniewoleniem – to słowa odczytane z listu marszałka Władysława Ortyla i wicemarszałka Wojciecha Buczaka.

W kolejnych zdaniach marszałek i wicemarszałek przypomnieli, że ideą „Solidarności” był i jest jak najpełniejszy udział społeczeństwa w życiu publicznym oraz podejmowaniu decyzji ważnych dla budowania społeczno-politycznej rzeczywistości, zaś cel ten udało się osiągnąć dzięki wielkiej sile ludzi „Solidarności”.

Państwa działalność godna jest szacunku i naśladowania, bo ukazuje, jak ważne w życiu człowieka są wartości oraz wierność ideałom. Dziękując wszystkim członkom „Solidarności” za odwagę i determinację, które towarzyszyły Państwu przez lata życzymy, aby niezmiennie znajdowali Państwo siłę do nowych wyzwań oraz byli strażnikami wielkiego dziedzictwa „Solidarności” – zakończyli swój list marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Wojciech Buczak.

Po uroczystościach w Rzeszowie przy ul. 8-go Marca dalsza część miała miejsce w Folwarku Cyziówka w Kamionce, gdzie m.in. uhonorowano odznaczone osoby okolicznościowymi medalami „Solidarności”.

Waldemar Szumny
Kancelaria Zarządu