Ze znakomitymi humorami i wielkim entuzjazmem dzieciaki z całej Polski bawiły się w Rymanowie Zdroju, podczas „Pożegnania lata w Podkarpackiej Stolicy Dzieci”. Do wspólnej zabawy zaprosili je marszałek Władysław Ortyl i prezes Uzdrowiska Rymanów Iwona Olejnik, a organizatorem przedsięwzięcia były Uzdrowisko Rymanów S.A. oraz Zespół Szkół Specjalnych Szkoła Sanatoryjna w Rymanowie Zdroju.

Uczestniczące w imprezie dzieci zachwycone były ilością atrakcji, jakie dla nich przygotowano. Było mnóstwo zabaw, dmuchane zamki do skakania, zjeżdżalnie oraz trampoliny. I choć słońce nie chciało wyjść zza chmur , dzieciaki bawiły się wyśmienicie, a ich wielki podziw wzbudzali szczudlarze. 

       

Największy zachwyt dzieci wywołał jednak ogromny tort, przygotowany specjalnie dla uczestników święta w Rymanowie. Marszałek Władysław Ortyl osobiście kroił tort i częstował nim najmłodszych . Pomagała mu w tym małżonka Aldona oraz prezes uzdrowiskowej spółki. 

Podczas „Pożegnania lata” rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy lampion. Na młodych i nieco starszych gości czekały przekąski z grilla,  grochówka i bigos. 

Najmłodszym gościom  imprezy oraz ich rodzicom i opiekunom  marszałek Władysław Ortyl życzył wielu niezapomnianych wrażeń z Podkarpackiej Stolicy Dzieci.

 

Cieszę się, że to właśnie do Rymanowa przyjeżdżają co roku dzieci, aby wracać do zdrowia, nabierać sił, uczyć się, bawić, poznawać świat i nawiązywać nowe przyjaźnie. Bardzo staramy się, aby przygotowane dla was warunki leczenia, rekonwalescencji i nauki stale poprawiły się i spełniały Wasze oczekiwania. I choć wielu młodych i najmłodszych uczestników tej imprezy przebywając  w rymanowskim sanatorium zmaga się z chorobami i tęsknotą za domem, to mam nadzieję, że szczególne walory przyrodolecznicze tutejszego klimatu i wód mineralnych, dobra opieka i przyjazna atmosfera, pomogą szybko poczuć się lepiej  i z nowymi siłami wrócić do radości oraz beztroski dzieciństwa. Bardzo serdecznie właśnie tego Wam – Drogie Dzieci i Waszym Rodzicom, życzę. ​

Życzę, aby bez względu na rozpoczynającą się jesień  i kaprysy pogody, na długo zachowali Państwo w sobie słoneczne, pełne radości wspomnienia przyjemnych chwil, spędzonych w Rymanowie Zdroju – życzył uczestnikom imprezy marszałek  Ortyl.

W trakcie imprezy odbył się także konkurs wiedzy historycznej, który poprowadził poseł Sejm RP Piotr Babinetz.  

Do Rymanowa Zdroju co roku przyjeżdża około 2 tysięcy dzieci z całej Polski, aby leczyć tu choroby górnych i dolnych dróg oddechowych, nerek i dróg moczowych, wad postawy, deformacji narządów ruchu oraz choroby reumatologiczne. Specyficzny mikroklimat Rymanowa Zdroju, który zawiera w sobie jednocześnie cechy klimatu  górskiego i morskiego (ze względu na zawartość jodu) jest miejscem rekonwalescencji, rehabilitacji i nauki wielu dzieci i młodzieży. W powrocie do zdrowia pomagają im zabiegi z zakresu balneoterapii, fizykoterapii, kinezyterapii oraz słynne rymanowskie wody mineralne. 

 

Aleksandra Gorzelak –Nieduży
Biuro Prasowe 
fot. Marcin Fijołek
dep. Promocji i Współpracy Gospodarczej