logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

Moc atrakcji czekała dziś na namłodszych mieszkańców podkarpacia w Rymanowie-Zdroju. To właśnie z okazji Dnia Dziecka, uzdrowiskowe miasteczko przyjęło miano „Podkarpackiej Stolicy Dzieci”. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem marszałka Władysława Ortyla.

 

Obecny w Rymanowie marszałek Władysław Ortyl podkreślił zalety uzdorwiska, jako doskonałego miejsca również dla dzieci:
- Nieprzypadkowo dzisiejszy piknik rodzinny odbywa się tutaj – w Uzdrowisku Rymanów. Od lat miejsce to bez wątpienia zasługuje na miano Podkarpackiej Stolicy Dzieci. To tutaj, przyjeżdżają dzieci nie tylko z województwa Podkarpackiego, ale i z całej Polski. Dzięki unikalnym walorom mikroklimatu oraz wód mineralnych pobyt w Rymanowie-Zdroju wspomaga leczenie wielu schorzeń. Wyjątkowość klimatu polega na tym, że posiada on zarówno cechy klimatu górskiego, jak i morskiego -  a to dzięki znacznej zawartości jodu w powietrzu. Warto podkreślić, że Uzdrowisko znajduje się w jednym z najczystszych ekologicznie rejonów Polski – mówił marszałek.
Dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji, m.in.: gry i zabawy, konkursy, malowanie twarzy, artystyczne czesanie włosów, plener malarski, warsztaty rzeźbiarsko-modelarskie, dmuchane zjeżdżalnie, zamki i trampoliny. Szkółka Rolkowa „Wodzu” prezentowała specjalne pokazy jazdy na rolkach, a  Miasteczku Ruchu Drogowego było miejscem - gdzie namłodsi poznawali zasady bezpieczeństwa na drodze. Atrakcją dla najmłodszych była także możliwość zobaczenia z bliska wozów strażackich. Nie zabrakło stoisk z watą cukrową, popcornem i słodyczami ale również straganów z jadłem regionalnym.
 
Bardzo zależy nam na tym, aby impreza nabrała cyklicznego charakteru i rozwijała się. Dlatego w przyszłym roku zamierzamy zorganizować w Rymanowie Zdroju obrady sejmiku dziecięcego, który będzie znakomitą okazją do dyskucji o problemach i sprawach ważnych dla najmłodszego pokolenia mieszkańców województwa - mówił marszałek Ortyl.
 
Marszałek zapewnił również, że województwo będzie wspierać ofertę uzdrowiska, a także zachęcać inwestorów krajowych i zagranicznych do lokowania w Rymanowie Zdrowju nowych obiektów podnoszących atrakcyjność turystyczną tej miejscowości.
 
 
fot. Marcin Fijołek
dep. Promocji i Współpracy Gospodarczej

Statystyka

Odwiedza nas 604 gości oraz 0 użytkowników.