logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 1 2018

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

180910 zespołFelice Guitar Quartet ze szkoły muzycznej w Jarosławiu zdobył 1 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym GFA w Stanach Zjednoczonych. Utalentowani młodzi muzycy spotkali się z marszałkiem Władysławem Ortylem.

180910 pielgrzymkaPo raz 19. przedstawiciele służb mundurowych z województwa podkarpackiego wzięli udział w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Leżajskiej. Wydarzenie Patronatem Narodowym objął prezydent Andrzej Duda. Mundurowym w świętowaniu towarzyszyli: marszałek Władysław Ortyl oraz członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek.

180904 wystawaSielskie krajobrazy, zabytkowa architektura, sceny z codziennego życia – to tworzywo dla fotografii, które złożyły się na wystawę „Ocalić od zapomnienia”. Przez dwa tygodnie będzie ona gościć w holu urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie.

180901 solidarnoscPrzed 38 laty podpisano porozumienia sierpniowe, które były pierwszym krokiem ku demokratycznej Polsce. Rzeszowskie obchody ustanowionego w 2005 roku państwowego święta Solidarności i Wolności odbyły się przed Kościołem Farnym przy krzyżu misyjnym.

180826 cisnaStacja kolejki wąskotorowej w Majdanie koło Cisnej  zamieniła się w prawdziwe kino plenerowe. W ostatni weekend sierpnia, można było zobaczyć tam filmy dokumentalne, fabularne, najnowsze produkcje i klasykę kina. Łączyła je tematyka Karpat. Ten weekend w Bieszczadach to także I Festiwalu Produktów Podkarpackich. Wśród kinomanów znaleźli się: marszałek Władysław Ortyl, przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś oraz wiceminister Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak. 

180824 festiwlapsalmowKoncert, który odbył się w Kolbuszowej na stadionie sportowym wpisuje się w tegoroczny Festiwal Psalmów Dawidowych „Honorując Sprawiedliwych”. Było to jedno z największych wydarzeń kulturalnych w ramach Festiwalu, którego pomysłodawcą jest Bogdan Romaniuk.

180817 ochrona300 tys. zł – taką kwotę dotacji otrzyma pięć instytucji wpisanych do rejestru zabytków z terenu Podkarpacia. Umowy na dofinansowanie podpisano dziś w Urzędzie Marszałkowskim. Łącznie na ochronę i konserwację dóbr kultury województwo przekaże niemal 5 mln. zł. Pieniądze trafią do 147 jednostek z regionu.

180817 zinnemannEmily i Oscar Zinnemann, wnuki słynnego reżysera, przyjechali do Rzeszowa by wziąć udział w festiwalu - „W samo południe. Fred Zinneamann wraca do Rzeszowa” – poświęconemu pamięci filmowca związanego ze stolicą Podkarpacia. Dziś spotkał się z nimi wicemarszałek Bogdan Romaniuk. 

180815 swpWspółczesne pokolenia Polaków mają to szczęście, że mogą korzystać z wolności, która nie była dana naszym przodkom. Dziś, swój patriotyzm wyrażamy poprzez codzienną i sumienną pracę na rzecz Ojczyzny – mówił marszałek Władysław Ortyl podczas tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego w Rzeszowie. Wojewódzkie uroczystości odbyły się w na placu przed pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego.

Statystyka

Odwiedza nas 760 gości oraz 0 użytkowników.