Otwórz/zamknij mapę strony

Miniatura artykułuNEREUS wraz z Uniwersytetem Azorskim organizuje warsztaty w ramach EO4GEO. Tematyka szkoleń będzie dotyczyła kształtowania umiejętności przyszłych pracowników sektora kosmicznego / geoprzestrzennego w Polsce. Pierwszego dnia gospodarzem warsztatów będzie województwo podkarpackie, zaś 22 października – województwo mazowieckie.

Logo nereusSieć Europejskich Regionów Wykorzystujących Technologie Kosmiczne (NEREUS) we współpracy z Komisją Europejską i Europejską Agencją Kosmiczną ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w serii webinariów Copernicus4regions związanych z agendą Zielonego Ładu w okresie wrzesień-grudzień 2021.

Logo nereusW ciągu ostatnich miesięcy sieć pokazała stale rozwijające się wykorzystanie technologii kosmicznych i jej zastosowań poprzez szeroki zakres działań promocyjnych i komunikacyjnych. Jednym z konkretnych przykładów tych działań jest flagowy projekt Copernicus4regions, który prezentuje, w jaki sposób obywatele korzystają z programu Copernicus, będącego częścią unijnego programu kosmicznego.

Logo nereusW dniu 21 czerwca 2021 r. w formule online odbyło się 6. spotkanie grupy roboczej "Zielony Ład na Szczeblu Lokalnym". Grupa robocza "Zielony Ład na Szczeblu Lokalnym" to inicjatywa Europejskiego Komitetu Regionów, która ma na celu umieszczenie miast i regionów w centrum Europejskiego Zielonego Ładu i zapewnienie, że zarówno strategia zrównoważonego rozwoju UE, jak i plan naprawy gospodarczej w związku z COVID-19 przekładać się będą na fundusze dla miast i regionów oraz konkretne projekty dla każdego terytorium.

Logo nereusNEREUS wraz z Uniwersytetem Azorskim organizuje warsztaty online na temat "EO4GEO - Rozwój umiejętności w zakresie obserwacji Ziemi i wykorzystania programu Copernicus: teraźniejszość i przyszłość sektora morskiego i przybrzeżnego - przypadek azorski" (Uniwersytet Azorski, wyspa S. Miguel).

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego