Samorząd Województwa Podkarpackiego

bip27 epuap27 rss27 mowiaca przegladarka ruch sluch

NEREUS

Konferencja Stowarzyszenia NEREUS pn.: „ Better skills for Space Geo-Information and Copernicus User Uptake”

|
Konrad Wojturski

nereus    W dniu 24 października 2019 r. w Komitecie Regionów w Brukseli odbyło się spotkanie w ramach projektu EO4GEO dotyczące budowy lepszych umiejętności w zakresie wykorzystania danych satelitarnych i informacji przestrzennej oraz dyskusja o rozwoju umiejętności sektorowych (Sector Skills Alliance). 

 

Druga Akademia Kosmiczna w Bremie przedłuża termin składania wniosków

|
Konrad Wojturski

nereusDruga Akademia Kosmiczna w Bremie przedłuża termin składania wniosków do 31 sierpnia. To dwudniowe wydarzenie odbędzie się w dniach 18 - 19 listopada w Bremie wraz z SpaceTechExpo (19 do 21 listopada), gdzie można będzie nawiązać kontakt z technologami kosmicznymi i entuzjastami.

Filmy promujące regiony wykorzystujące technologie kosmiczne

|
Wiesław Bek

logo NEREUSZ przyjemnością przedstawiamy pierwszy z 5 filmów promocyjnych Copernicus4Regions, które zostały wyprodukowane przez Stowarzyszenie NEREUS we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną i Komisją Europejską.

Podkarpackie Forum Innowacji „Lotnictwo i kosmonautyka”.

|
Wiesław Bek

logo NEREUSUczestnikami konferencji byli m.in. przedstawiciele Europejskiej Agencji Kosmicznej i stowarzyszenia NEREUS - Sieci Regionów Europejskich Wykorzystujących Technologie Kosmiczne, skupiającej 26 regionów Unii Europejskiej, specjalizujących się w badaniach i produkcji związanej z lotnictwem i kosmonautyką.