logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Gospodarka w regionie

wrota-gospodarka

171117 morawieckiW Jasionce trwa Kongres 590. Jednym z ważniejszych wydarzeń drugiego dnia było wystąpienie wicepremiera Mateusza Morawieckiego, który wiele miejsca poświęcił m.in. jedności w gospodarce. ” Nie bójmy się promować patriotyzmu” – apelował wicepremier, minister rozwoju i finansów.

Wicepremier rozpoczął wystąpienie od ostrzeżenia, że polska gospodarka jest opanowana przez zachodnie firmy, dlatego musimy mieć długoterminowy plan budowy polskiego kapitału, polskiej własności.  Morawiecki mówił również o wdrażanym przez rząd systemie solidaryzmu społecznego, który ma poprawić jakość życia wszystkich Polaków.

Wiele miejsca poświęcił w swoim wystąpieniu kwestiom dotyczącym rozwojowi przedsiębiorczości, mówiąc o przyjmowanych przez rząd ulgach i nowych rozwiązaniach podatkowych i prawnych.

- Wdrażamy różne zmiany, które pojedynczo nie są może tak dobrze widziane, ale razem tworzą dobrą przestrzeń dla przedsiębiorczości.  Te zmiany w ciągu najbliższych lat będą kosztować budżet państwa ok. 20 mld złotych. To jest to, co dajemy wam w różnego rodzaju ulgach, obniżkach akcyzy, w nowych regulacjach, które mają ułatwić prowadzenie biznesu – mówił Morawiecki.

Morawiecki apelował również do organizacji przedsiębiorców o jedność, wspólny głos, bez podziałów, który będzie lepiej słyszany w Brukseli. Wiele miejsca poświęcił regulacjom prawnym, które decydują o sukcesie gospodarczym danego kraju.

- Dzisiaj światem, oprócz pieniądza i technologii, rządzą też regulacje prawne i to jest niezwykle ważne przesłanie, żebyśmy potrafili ze sobą w tym sensie również współpracować, żeby nasz głos – pracowników, pracodawców, przedsiębiorców, i administracji centralnej był dobrze usłyszany. Przede wszystkim w Brukseli, ale nie tylko – mówił wicepremier.

Szef polskich finansów publicznych zapewniał także, że system podatkowy nadal będzie upraszczany, a jednocześnie uszczelniany, aby w budżecie były pieniądze na rozwój i inwestycje.

- To jest to czego potrzebujemy, więcej inwestycji wygenerowanych przez nasze oszczędności – argumentował Morawiecki, dodając, że rząd chce łączyć Polskę z Europa, ale na równych prawach.

Morawiecki apelował też o gospodarczą jedność, teraz, w czasach, które wreszcie służą naszemu rozwojowi.

- Nie możemy zmarnować tej wielkiej szansy na waśnie i spory. Musimy ją wykorzystać. Ja głęboko w to wierzę. Polska jest jedna – tymi słowami zakończył swoje wystąpienie podczas drugiego dnia Kongresu 590 wicepremier Mateusz Morawiecki.

Fot/tekst Monika Konopka
Biuro prasowe UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 769 gości oraz 0 użytkowników.