170317 galaW G2A ARENIE poznaliśmy najlepsze linie lotnicze wybrane przez pasażerów podczas 13. edycji plebiscytu „Najlepsza Linia Lotnicza”. Nagrody powędrowały do Wizz Air, LOT, Lufthansy, Small Planet Airlines i Singapore Airlines. Uroczysta gala wieńcząca plebiscyt po raz pierwszy odbyła się na Podkarpaciu. 

Wydarzenie zgromadziło w G2A ARENIE zarówno przedstawicieli polskiej branży lotniczej, jak i gości z zagranicy. Plebiscyt przeprowadził portal Psażer.com, organizatorem gali byli: Port Lotniczy "Rzeszów-Jasionka" oraz G2A Arena, zaś partnerami strategicznymi: województwo podkarpackie i Miasto Rzeszów. Samorząd województwa reprezentował Przewodniczący Sejmiku Województwa Jerzy Cypryś oraz członek zarządu Lucjan Kuźniar.

- Lotnictwo – i wszystko co z nim związane - jest naszą pasją. Zadecydowały o tym długie tradycje zakładów lotniczych w Mielcu i Rzeszowie. Dziś firm związanych z przemysłem lotniczym jest w naszym regionie znacznie więcej. Tak dużo, że bez kompleksów możemy mówić o tym, iż jesteśmy krajowym liderem w tej dziedzinie. Przedsiębiorstwa te skupia światowej klasy klaster „Dolina Lotnicza”, którego renoma i pozycja są dobrze znane w kraju i daleko poza jego granicami – mówił podczas gali członek zarządu Lucjan Kuźniar.

Rola współgospodarza gali to duże wyróżnienie dla naszego lotniska i dowód na to, że jego znaczenie stale rośnie.  Dzięki imprezie organizowanej przez portal Pasażer.com mamy okazję zaprezentować nasze atuty nie tylko liniom lotniczym, ale także całej branży, która rokrocznie spotyka się przy okazji wręczenia tych prestiżowych nagród – powidział Michał Tabisz prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Nagrody zostały przyznane w oparciu o głosy pasażerów. W tej edycji oddano ponad 30,5 tys. głosów. W kategorii linii niskokosztowych nagrodę dla najlepszej linii odebrał Wizz Air. Wśród linii tradycyjnych ocenianych pod względem oferty na trasach krótkodystansowych po raz czwarty z rzędu wygrała Lufthansa, a drugie miejsce, podobnie jak w dwóch poprzednich latach, zajął LOT. Trzecie miejsce zajęła linia KLM. Najlepszą linią czarterową została polska spółka wywodzącej się z Litwy linii Small Planet Airlines. A za najlepszą linię nielatającą do Polski po raz czwarty z rzędu głosujący uznali Singapore Airlines.

Podczas odbywającej się w Rzeszowie gali nagrody wręczyła także Kapituła Plebiscytu, składająca się z przedstawicieli polskich lotnisk, dziennikarzy i ekspertów rynku lotniczego oraz redaktorów Pasazer.com.

Nagroda dla menedżera roku trafiła do Rafała Milczarskiego, prezesa LOT-u. Polski przewoźnik odebrał także nagrody za wydarzenie roku, czyli uruchomienie lotów do Tokio i Seulu oraz za nową trasę roku Warszawa-Tokio. Za najlepszą linię biznesową została uznana linia Emirates.

- Największym zwycięzcą tegorocznego Plebiscytu bez wątpienia jest LOT, który nie tylko obronił tytuł najlepszej linii tradycyjnej na trasach dalekodystansowych oraz zajął drugie miejsce w kategorii linii tradycyjnych na trasach krótkodystansowych, ale także zdobył aż trzy z czterech możliwych nagród przyznawanych przez branżową Kapitułę Plebiscytu. To znak, że zarówno pasażerowie, jak i branża docenili ekspansję przewoźnika na dużą skalę – tak skomentował wyniki plebiscytu Paweł Cybulak,​ redaktor naczelny portalu Pasazer.com, który był organizatorem plebiscytu.

 

Monika Konopka
Biuro prasowe UMWP

Fot. Kacper Krauz UMWP