logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Gospodarka w regionie

wrota-gospodarka

160902 berlin

 

Pierwszy rejs na trasie Rzeszów – Berlin Schönefeld  za nami. Chwilę po 13:00, pasażerski samolot wylądował w Jasionce, przywitał go salut wodny i obiektywy fotoreporterów. To już dziewiąte połączenie z największego podkarpackiego lotniska, które obsługuje irlandzki Ryanair.  

Tuż przed lądowaniem samolotu, w terminalu portu odbył się krótki briefing prasowy. Dziennikarzy przywitał prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Michał Tabisz. Natomiast reprezentujący większościowego udziałowca w spółce lotniskowej, marszałek Władysław Ortyl mówił o możliwościach jakie stwarza nowe połączenie.

- Po Londynie, Dublinie i Paryżu łączymy Podkarpacie z kolejną europejską stolicą. To dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców naszego regionu, ale także sąsiednich województw, jak również Słowaków i Ukraińców zamieszkujących obszary w bliskiej odległości od lotniska w Jasionce – mówił Władysław Ortyl - Każda komunikacja, napędza rozwój gospodarczy i wzmacnia pozycję województwa podkarpackiego – podkreślił.

Michał Tabisz wspomniał o planie lotów, który jego zdaniem świetnie wpisuje się w oczekiwania klientów biznesowych.

- Rozkład lotów pozwala zaplanować pełny weekendowy pobyt w stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Liczymy, że z nowej trasy skorzysta również biznes – dodał prezes lotniska.

Do 28 października loty będą odbywać się trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Na sezon zimowy, w trakcie którego ruch lotniczy jest zwykle nieco mniejszy, Ryanair zaplanował dwie rotacje – w poniedziałek i piątek. 

 


Michał Mielniczuk
fot. Michał Mielniczuk
video: Sebastian Kieszkowski
Biuro Prasowe UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 630 gości oraz 0 użytkowników.