160409 konkursNa trwających w Rzeszowie Targach Budownictwa rozstrzygnięto konkurs o Złoty Medal Podkarpackiego Rynku Budowlanego.  Medale i wyróżnienia wręczyli laureatom marszałek Władysław Ortyl i przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś.

Złote Medale powędrowały do pięciu firm: DEVELOPRES, GREINPLAST, VIDOK, REM II i P.W. VIKING KTS. Sześć firm decyzją komisji konkursowej otrzymało także wyróżnienia.

Marszałek W. Ortyl gratulując zwycięzcom podkreślał, że sukcesy firm są ważne dla rozwoju całego regionu.

Cieszy mnie fakt, że Targi Budownictwa się rozwijają, że bierze w nich udział wiele firm w tym takie, które mogą się pochwalić innowacyjnymi rozwiązaniami. Są obecni przedsiębiorcy zarówno z Podkarpacia, jak i spoza województwa, to bardzo dobrze, gdyż w ten sposób budujemy potencjał gospodarczy – mówił marszałek.

Podczas uroczystości głos zabrał także przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś.

W imieniu lokalnego parlamentu, jakim jest Sejmik Województwa Podkarpackiego, chciałbym złożyć serdeczne gratulacje wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym firmom. Państwa zwycięstwo to dowód wielkiej pracy i zaangażowania w sprawy firmy – mówił przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś.

Nagrody z rąk marszałka i przewodniczącego odebrali także studenci, którzy wzięli udział w konkursie na koncepcję architektoniczną szkoły podstawowej. Trzecie i drugie miejsce zajęli studenci z Politechniki Krakowskiej. Pierwsze miejsce przypadło Elżbiecie Gargas i Anecie Bator z Politechniki Rzeszowskiej.

Targi Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów potrwają do niedzieli 10 kwietnia. 

 

tekst/fot.
Monika Konopka
Biuro prasowe UMWP