logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Gospodarka w regionie

wrota-gospodarka

W czwartek 25 czerwca w Urzędzie Gminy Leżajsk odbyło się spotkanie dotyczące przyszłości Browaru Leżajsk. Wicemarszałka Wojciecha Buczaka na spotkaniu reprezentował Waldemar Szumny.

 

W sali konferencyjnej Urzędu Gminy obecni byli przedstawiciele władz różnych szczebli. Gospodarz spotkania wójt Krzysztof Sobejko podziękował za przybycie i powitał m.in. przedstawicieli wojewody podkarpackiego i marszałka województwa, dyrektor biura posła Kazimierza Gołojucha, starostę leżajskiego, burmistrzów Leżajska i Nowej Sarzyny, przewodniczącego Rady Gminy Leżajsk oraz osoby duchowne.

Na wstępie wójt podkreślił nastawienie na dialog i nadzieję na wspólne znalezienie najlepszego rozwiązania. Jednocześnie poinformował, że z powodu choroby nie będzie obecny Guillaume Duverdier – prezes Zarządu Grupy Żywiec S.A., ale będzie możliwe bezpośrednie połączenie z nim poprzez wideokonferencję.

Prezes Zarządu Grupy Żywiec S.A., będącej właścicielem leżajskiego przedsiębiorstwa, przeprosił za swoją nieobecność i podziękował wójtowi za zorganizowanie tego spotkania. Następnie szczegółowo przedstawił analizę sytuacji firmy i wyraził gotowość wysłuchania osób obecnych na sali.

Pierwszy głos zabrał wójt Krzysztof Sobejko, który m.in. przedstawił prezentację „Park Przemysłowy Gminy Leżajsk”. Następnie wśród licznych wystąpień zebranych osób w imieniu wicemarszałka Wojciecha Buczaka głos zabrał Waldemar Szumny. Nawiązał do poniedziałkowych rozmów wicemarszałka z wójtem dotyczących sytuacji w przedsiębiorstwie, przypomniał o tradycjach, potencjale  oraz możliwościach leżajskiego zakładu, jak również o możliwości udziału przedstawiciela samorządu województwa w przypadku tworzenia zespołu roboczego.

Po wysłuchaniu wypowiedzi zebranych osób prezes Guillaume Duverdier podziękował obecnym za konkretne propozycje i za deklarowane wsparcie. Wójt gminy Leżajsk również podziękował za krzepiące słowa, które nie pozbawiają nadziei i tym zakończył spotkanie.

Waldemar Szumny
Kancelaria Zarządu

Statystyka

Odwiedza nas 555 gości oraz 0 użytkowników.