Wicemarszałkowie Maria Kurowska i Wojciech Buczach na obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Wojewódzkim Domu Kultury w RzeszowieDzień Edukacji Narodowej obchodzony tradycyjnie 14 października to szansa nie tylko do podsumowania i refleksji nad stanem polskiej oświaty, ale przede wszystkim na docenienie tych, którzy w swoim nauczycielskim powołaniu dbają o edukację kolejnych pokoleń Polaków. W tym celu przyznano Nagrody Województwa Podkarpackiego, które wyróżnieni odebrali z rąk wicemarszałka Wojciecha Buczaka i wicemarszałek Marii Kurowskiej.

Wręczenie nagród, poprowadzone przez Dyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu panią Krystynę Lech, odbyło się w restauracji „Bohema” Wojewódzkiego Domu Kultury. Otrzymali je za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze nauczyciele i dyrektorzy wojewódzkich jednostek oświatowych.

Oprócz gratulacji obecni członkowie Zarządu Województwa skierowali do wyróżnionych kilka słów. Wicemarszałek Buczak podziękował za pasję i zaangażowanie wszystkich nauczycieli, ponieważ to właśnie dzięki ich pracy możemy następnie podziwiać osiągnięcia naszej zdolnej młodzieży, która wkraczając w dorosłość podejmuje różną, bardzo cenną aktywność. Z kolei wicemarszałek Kurowska zwróciła uwagę, że nie wolno zapominać o przełożeniu dobrze funkcjonującej oświaty na działanie państwa w innych sferach oraz o istocie misji wychowawczej realizowanej przez nauczycieli.

Mateusz Werner

Kancelaria Zarządu