logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Blisko 5 mln złotych przeznaczono na budowę i wyposażenie nowego punktu strażaków. Inwestycje na podrzeszowskim lotnisku przynoszą jednak wymierne efekty. Jeszcze pod koniec ubiegłego miesiąca na Porcie Lotniczym Jasionka uruchomiona została nowa siedziba Lotniskowej Straży Pożarnej.

Do dyspozycji strażaków oddano ponad tysiąc metrów kw., na których znalazły się m.in. nowe pomieszczenie operacyjne z widokiem na płytę i drogę startową lotniska, nowe pomieszczenia dla strażaków, a także sześć garaży przeznaczonych wyłącznie na potrzeby LSP.

Z okazji otwarcia nowej siedziby lotniskowi strażacy otrzymali wyróżnienia i pamiątkowe upominki, wręczane przez zaproszonych gości. – Nowa siedziba LSP to jedna z naszych najważniejszych inwestycji i doskonale wpisuje się ona w rozwój Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”, a także poprawę jego bezpieczeństwa – powiedział w swoim wystąpieniu prezes spółki lotniskowej Stanisław Nowak.

Projekt współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Koszt inwestycji wyniósł 4.720.180,00 PLN z czego 3.288.650,00 PLN pochodziło z dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Tego typu inwestycje oraz ciągle poszerzana oferta lotów sprawia, że podrzeszowski port stale odnotowuje coraz lepsze statystyki. Tylko w maju tego roku lotnisko obsłużyło 44.181 pasażerów, co daje ponad 10-procentowy wzrost ich liczby w stosunku do maja roku ubiegłego. Ogólna tendencja wzrostowa jest także zauważalna, kiedy spojrzeć na statystyki sumaryczne – na koniec maja br. Jasionka może pochwalić się wynikiem 166.944 obsłużonych podróżnych, co oznacza ponad 7-procentowy wzrost liczby pasażerów względem rekordowego jak do tej pory 2010 roku. Znakomity maj został pokonany jednak już w czerwcu – 46,696 obsłużonych pasażerów.