logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Wodna zjeżdżalnia, rzeczki, fontanny – to tylko niektóre atrakcje Aquaparku w Brzozowie. Nowy kompleks został otwarty podczas obchodów XV Dni Brzozowa. Miasto ma też wyremontowany ratusz, w którym swoją działalność rozpoczęło Centrum Informacji Turystycznej. 1 lipca 2011 r. w oficjalnym otwarciu wziął udział Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz.

Aquapark w Brzozowie to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w regionie. Kąpielisko powstało w miejscu starego basenu, który ze względów technicznych został zamknięty 13 lat temu. Centralnym punktem kąpieliska jest basen rekreacyjny o długości 35 metrów. Basen jest podzielony na część pływacką i rekreacyjną. Jego największą atrakcją jest zjeżdżalnia rynnowa o długości 57 metrów.

Dzieci mają do dyspozycji trójpoziomowy brodzik z takimi atrakcjami jak zjeżdżalnie, przejścia, sztuczna wyspa, mała fontanna oraz zwierzątko tryskające wodą.

Wokół basenów rozciąga się plaża o pow. 863 m kw. W sąsiedztwie jest też plac zabaw o bezpiecznej, sztucznej nawierzchni, wyposażony w zestaw wieżowy z torem sprawnościowym, huśtawki, ważki i karuzelę.

Amatorzy tenisa mogą korzystać z dwóch kortów tenisowych o nawierzchni ze sztucznej trawy, są też dwa boiska do siatkówki plażowej. Całości dopełnia rozbudowany budynek z szatniami i natryskami oraz stacja uzdatniania wody. Pomyślano również o miejscach parkingowych. Za budynkiem ulokowano wykładany płytami z betonu parking o powierzchni 400 m kw. z asfaltowym dojazdem z drogi głównej.

- Aquapark jest bardzo nowoczesny. Baseny i urządzenia do hydromasażu zostały wykonane ze stali nierdzewnej. A dzięki temu, że woda w basenach będzie podgrzewana, z kąpieliska będzie można korzystać od maja do września – informuje Monika Konopka z gabinetu marszałka wojewódzka podkarpackiego.

Kąpielisko kosztowało ponad 10 milionów złotych. Ponad dwa miliony złotych samorząd Brzozowa dostał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Dofinansowanie z RPO - w kwocie trzech milionów złotych - samorząd Brzozowa dostał także na remont i rozbudowę ratusza. Prace kosztowały pięć milionów złotych. Za te pieniądze zostało wymienione pokrycie dachu i więźba dachowa. Remont objął także wnętrza budynku. Przebudowano schody zewnętrzne, wykonano izolacje pionową i poziomą oraz osuszono i odizolowano piwnice.

Do tej pory w ratuszu mieściło się tylko muzeum, teraz po remoncie swoją siedzibę będzie tu miało Centrum Informacji Turystycznej.