logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Już jutro w Rzeszowie odbędą się Targi Podkarpacka Nauka dla Przedsiębiorczości. Organizuje je Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego. Na targach zaprezentuje się około 30 wystawców, a udział w nich zapowiedziało około 200 przedsiębiorców.

Targi mają zbliżyć do siebie sektory przedsiębiorców i pracowników naukowych. - Celem targów jest przede wszystkim nawiązanie współpracy między uczelniami i instytucjami naukowo – badawczymi a przedsiębiorcami - mówi Katarzyna Jarosz, koordynator projektu „Podkarpacka Nauka dla Przedsiębiorczości”. - Taki jest również główny cel projektu: „Podkarpacka Nauka dla Przedsiębiorczości”, który realizujemy od września 2010. 25 wystawców stanowić będą uczelnie z województwa podkarpackiego oraz instytucje badawcze i firmy, które w ramach swojej działalności zajmują się również badaniami oraz kilka firm z województwa małopolskiego.

Zdaniem Katarzyny Jarosz - Targi będą też okazją dla innowacyjnych firm do wymiany. – Targi skierowane są przede wszystkim do przedsiębiorców z województwa podkarpackiego, takich, którzy w swoich planach mają wdrożenie nowych rozwiązań technologicznych, a mogą im w tym pomóc instytucje badawczo – naukowe, które mogą za nich przeprowadzić np. badania.

- Targi będą również platformą wymiany wiedzy i doświadczeń wynalazców, innowacyjnych firm, jednostek naukowo – badawczych – mówi Katarzyna Jarosz. - Mamy nadzieję, że spotkanie to umożliwi również wdrożenie nowych badań i nowych technologii w gospodarkę.
Targi odbędą się w Regionalnym Centrum Sportowo-Widowiskowym „Podpromie” w Rzeszowie, w godz. 8-18. Są one organizowane w ramach projektu Podkarpacka Nauka dla Przedsiębiorczości realizowanego przez RARR w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.