logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Od 5 czerwca przyszli kierowcy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności tydzień przed egzaminem właściwym, czyli skorzystać z tzw. 15 minutowej jazdy próbnej.
To pomysł Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie. - Jeżeli ktoś jest sprytny to w ciągu 15 minut jest w stanie przejechać 4 tory egzaminacyjne – mówi Jerzy Moskwa, egzaminator nadzorujący w WORD w Rzeszowie. – Po prostu będzie się wymieniał, z osobą, która też korzysta z toru. Zapewniamy osobę, która ma uprawnienia egzaminatora, ale nie pracuje w naszym ośrodku, gdyż takie są wymagania.
Dodatkowo na zdających będzie czekał psycholog. Wszystko po to, żeby zmniejszyć stres przed egzaminem, bo to on jest często przyczyną negatywnego wyniku. – Wszystkie osoby, z którymi rozmawiamy po egzaminach są sparaliżowane opowieściami swoich koleżanek i kolegów, którzy niestety te opowieści ubarwiają i dopisują ideologię np. straszą młodych, że będą jeździć samochodami dostawczymi - tłumaczy Moskwa.
Za taką usługę przyszły kierowca będzie musiał zapłacić 30 zł. Natomiast tym najbardziej zdenerwowanym już za darmo pomoże psycholog.