logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Prawie 52 miliony złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich trafią do podkarpackich wsi.
Zarząd Województwa Podkarpackiego rozdysponował środki w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”. Samorządowcy podpisali już umowy z beneficjentami programu.


- Dzięki unijnej pomocy będą możliwe takie inwestycje jak: remonty świetlic, domów kultury, kościołów, a także budowa placów zabaw i boisk. Pieniądze trafią do gmin, instytucji kultury, parafii i organizacji pozarządowych – mówi Mirosław Karapyta, marszałek województwa podkarpackiego.

W ramach naboru zostały złożone 192 wnioski. Dofinansowanie otrzyma aż 179 projektów (93% złożonych wniosków). To bardzo dużo, wziąwszy pod uwagę fakt, iż przygotowanie dokumentów potrzebnych do ubiegania się o taką pomoc, nie było proste. Wiele wysiłku będzie wymagała także realizacja projektów. Dlatego Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta, życzył wszystkim powodzenia.

- To trudne zadanie. Zaryzykuję stwierdzenie, że trudniejsze niż droga, którą już wspólnie przebyliśmy, a która dzisiaj ma swój szczęśliwy finał.- mówił Marszałek - Stąd też pozwólcie, że zwrócę się do Was wszystkich z apelem o pełną informację na każdym etapie realizacji projektów, o zgłaszanie wszelkich problemów do Departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Ze strony samorządu deklaruję Państwu dobrą, merytoryczną współpracę i pomoc – mówi marszałek.

Wszyscy beneficjenci zgodnie podkreślali, że bez tej dotacji realizacja wielu projektów stanęłaby pod znakiem zapytania. Burmistrz Kańczugi Jacek Sołek, który podpisał umowę na zagospodarowanie terenu wokół kąpieliska w Łopuszce Małej na 128 tysięcy złotych mówił: „Trudno byłoby wygospodarować w budżecie miasta te pieniądze, a dzięki dofinansowaniu przy kąpielisku powstaną ścieżki spacerowe, oświetlenie, parking. To sprawi, że nasza miejscowość stanie się bardziej atrakcyjna dla turystów”.

To już drugi nabór wniosków w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”. W poprzednim rozdysponowano 62 miliony złotych. Po podpisaniu umów w drugim naborze zostanie jeszcze 12 milionów złotych. W związku z tym będzie kolejna możliwość składania wniosków w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”.

Hej Rzeszów