logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Możliwość jazdy po placu egzaminacyjnym, rozmowa z psychologiem, a także większa otwartość ośrodka egzaminacyjnego to nowe sposoby na ułatwienie pokonania stresu podczas egzaminu na prawo jazdy w rzeszowskim WORDzie.
- Bardzo często przyczyną nie zdania egzaminu jest właśnie stres – mówi Marek Poręba, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie. – Stres, który niezależnie od kategorii zdawanego egzaminu przytłacza każdego egzaminowanego.
Dlatego ośrodek zdecydował się na przeprowadzenie zmian, które ułatwią zdającym walkę ze stresem. - Chcemy uruchomić na nowo poradnię psychologiczną, bo pamiętam, że osoby, które nie radziły sobie ze stresem, po krótkiej rozmowie z psychologiem podchodziły zupełnie inaczej do egzaminu – wyjaśniał Poręba.
Poradnia psychologiczna już teraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kandydatów na wordowskie egzaminy. Drugą, przyjętą z aplauzem, innowacją ma być udostępnienie placów i samochodów zdającym. - Będzie to możliwość, niestety odpłatna - ze względu na koszty paliwa i eksploatacji samochodu, ale osoba zarejestrowana w WORDzie będzie mogła skorzystać najpóźniej na tydzień przed egzaminem z naszego placu i samochodu wykorzystywanego w czasie egzaminów – mówił dyrektor.
WORD chce też „wyjść” do dzieci i młodzieży. Zdaniem Poręby, wczesne zapoznanie się z ośrodkiem zaowocuje w przyszłości mniejszym stresem przy zdawaniu egzaminów. - W ramach programu „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego” realizujemy pewne działania, to są konkursy, prezentacje. Ale chciałbym, żeby młodzież poznała nas nie tylko od tej strony przepisowej, tylko mogła do nas przyjść i na własne oczy przekonać się jak wygląda taki egzamin. Chcemy przekonać młodych ludzi, że ani egzamin, ani plac nie są takie straszne, jakby mogło się wydawać i że nikt z pracowników nie jest nastawiony na to, żeby oblać egzaminowanego.
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie plasuje się na piątej pozycji pod względem zdawalności egzaminów w skali kraju.

Hej Rzeszów