logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

gospodarka podkarpackaW Jasionce być może powstanie placówka na wzór Centrum Nauki Kopernik.

Ponad miesiąc temu otwarte zostałyoferty w przetargu na budowę Centrum Kongresowo-Wystawienniczego w Jasionce. Przetarg nie jest jednak rozstrzygnięty. Najniższa z ofert przekracza o ponad 30 mln zł sumę zapisana w budżecie województwa.

- Cały czas trwa analiza, szukamy środków na tę inwestycje – mówi Władysław Ortyl, marszalek województwa podkarpackiego. - Według zapewnień Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, mamy już 12 a być może nawet 16 mln zł. Reszty szukamy w budżecie, widzimy to, ale sprawa jest niedomknięta

Zdaniem marszałka pieniądze nie są jedynym kryterium. Podczas analiz rozpatrywana jest m.in. kwestia utrzymania obiektu. Jest on ogrzewany gazem, a klimatyzowane energię elektryczną. Nie ma odnawialnych źródeł energii.

- Na pewno obiektem będzie zarządzał operator, a budżet województwa nie będzie do niego dopłacał – zapewnił Władysław Ortyl. - Samo centrum jest potrzebne i to nie ostatni obiekt, który tam powinien powstać, ktoś tam powinien być zlokalizowany.

Pojawiła się ostanio propozycja budowy „Centrum Łukasiewicz”, na wzór Centrum Nauki „Kopernik”, które powstało w Warszawie. Zdaniem marszałka Ortyla, takie placówka powinna znaleźć się, właśnie w przyszłym Centrum Kongresowo-Wystawienniczym

ac

 

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/5816/centrum-kongresowo-wystawiennicze-trwaja-analizy