logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

portal-samorzadowyZarząd woj. podkarpackiego ogłosił nabór wniosków dotyczących przedsięwzięć kluczowych dla rozwoju regionu.

 Projekty realizowane mają być w latach 2014-2020. Propozycje mogą składać m.in. samorządy, uczelnie i organizacje pozarządowe - do 17 sierpnia br.
Jak powiedział w czwartek na konferencji prasowej marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl, jest to nabór przedsięwzięć, na które może się składać kilka projektów.

„Projekty muszą ingerować w kilka obszarów, np. transport, turystykę czy kulturę. Finansowane mogą być z różnych źródeł, np. z UE czy z budżetu państwa. Łączyć je musi to, że po realizacji będą dawać jeden wspólny efekt, który będzie oddziaływał na cały region" - dodał.

Wnioski w naborze składać mogą samorządy, uczelnie, klastry oraz organizacje pozarządowe. Ortyl zaznaczył, że zebrane w czasie naboru propozycje pozwolą na opracowanie listy przedsięwzięć możliwych do realizacji w latach 2014-2020. Lista będzie również załącznikiem do strategii rozwoju województwa, nad którą trwają obecnie prace.

Minimalna wartość proponowanego przedsięwzięcia infrastrukturalnego to 50 mln zł, natomiast dla pozostałych przedsięwzięć 10 mln zł. Propozycje przyjmowane będą przez samorząd województwa do 17 sierpnia 2013 r. Wszystkie szczegóły dotyczące naboru można znaleźć na stronie internetowej www.rpo.podkarpackie.pl

PAP 18-07-2013, 16:07