logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

gospodarka podkarpacka PODKARPACKIE. Rozpoczynają się ostatnie projekty z programu Rozwój Polski Wschodniej.

  Centrum kongresowo-wystawiennicze pod Rzeszowem oraz kolejny etap obwodnicy Mielca – to dwa ostatnie projekty z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, które będę realizowane w województwie podkarpackim. Jeszcze dwa projekty mają być realizowane w województwie lubelskim – droga wojewódzka 835 Wysokie-Frampol i obwodnica Biłgoraja. Na tym program kończy się

- Jeśli wypadnie któryś z obecnych projektów, to pieniądze się znajdą – zaznacza Dariusz Szewczyk, wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Podpisanie umowy na finansowanie obwodnicy Mielca nastąpi za dwa tygodnie. Natomiast umowa na centrum kongresowe miała być gotowa już wczoraj.

- Myślałem, że nawet połączymy podpisanie umowy z uroczystym oddaniem inkubatora – mówi Dariusz Szewczyk. – Ale podpiszemy ją już wkrótce.

Czasu na realizacje centrum nie ma zbyt dużo. Do końca 2014 roku powinno być zbudowane a rozliczenie projektu powinno zakończyć się w III kwartale 2015 roku.

Dariusz Szewczyk dodaje, że podkarpackie projekty RPW są dobrze prowadzone, a nie o wszystkich beneficjentach można to powiedzieć.

ac