logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

 

gospodarka podkarpackaDwa dni prelekcji oraz praktycznych warsztatów oraz dyskusje ekspertów na temat przyszłości marketingu miejsc – tak wyglądał II Kongres Innowacyjnego Marketingu w Samorządach.

Podobnie jak w ubiegłym roku, w wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele firm i agencji marketingowych oraz mediów z całej Polski. Zetknięcie różnych środowisk pozwoliło na pojawienie się ciekawych wniosków i spostrzeżeń podczas wystąpień prelegentów oraz gorących dyskusji na temat nowych trendów w marketingu miejsc, podczas debaty prowadzonej przez Marzenę Furtak-Żebracką, dyrektor Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa. Innowacyjność to nie tylko wykorzystanie nowych technologii, ale metoda dotarcia do odbiorców i sposób prowadzenia dialogu – zaznaczał Wojciech Materna, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, który jednocześnie przyznawał, że wykorzystywanie nowoczesnych rozwiązań w mającej miejsce rewolucji komunikacyjnej jest nieuniknione. Z kolei Krzysztof Nepelski, pełnomocnik ds. Relacji Instytucjonalnych w Grupie RMF, zwrócił uwagę na konieczność budowania opartego na wzajemnym zrozumieniu dialogu z otoczeniem, jaki powinien być podstawą pozostałych działań marketingowych.

W tym roku po raz pierwszy podczas Kongresu obok wystąpień praktyków, odbyły się także warsztaty. Na jednym z nich Dariusz Tworzydło i Zbigniew Chmielewski (naukowcy i szefowie firmy Exacto) pokazywali jak zapobiegać i reagować na kryzysy w samorządzie. Uczestnicy rozpracowywali dwa przykłady – rasistowskie wybryki podczas meczu piłkarskiego oraz sprzeciw mieszkańców wobec zmiany herbu miasta.

Jarosław Reczek, Dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim zapewnia, że myśli już o kolejnym kongresie, za rok.

- Mam już potwierdzonych pierwszych gości – zapewnia. – Są to najbardziej znani w Polsce specjaliści od marketingu. Chcę też rozwinąć formułę kongresu.

Partnerzy wydarzenia: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Urząd Miasta Rzeszowa, Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka, Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej, Ideo Sp. z o.o., Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Katedra Politologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, Hilton Garden Inn Rzeszów, Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall, Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc, Polskie Stowarzyszenie Public Relations, AT Group Spółka Akcyjna.

Patroni medialni: Grupa Onet.pl SA, Grupa RMF, Newsline.pl, Marketer+, Marketingowiec.pl, Gazeta Samorządu i Administracji, GospodarkaPodkarpacka.pl, Polskie Radio Rzeszów, Epr.pl, Egospodarka.pl, Gazeta Codzienna Nowiny, Nowiny24.pl, Regioportal.pl, Marketingmiejsca.pl, Marketing i Rynek, Serwis Samorządowy Samorzad.LEX.pl, ITVPodkarpacie.pl, VIP Biznes& Styl.

Wydawnictwa współpracujące: Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o., Wydawnictwo Naukowe PWN SA, Wydawnictwo MARINA, Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o..

Organizator techniczny: Exacto Sp. z o.o.