logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Komitet Stałych Przedstawicieli (francuski skrót COREPER) to ciało, w którym dyskutowane są wszystkie decyzje, które ma podjąć Rada Unii Europejskiej. Część jego członków składa wizytę na Podkarpaciu.

COREPER zajmuje się m.in. sprawami transportu. Dlatego marszałek Mirosław Karapyta ma nadzieję, że wizyta dyplomatów pomoże w staraniach o weryfikację sieci europejskich korytarzy transportowych TEN-T. – Chcemy pokazać, że sprawy transportu i komunikacji są dla nas ważne – dodaje marszałek Karapyta. Przedstawiciele Rady Europy odwiedzili już budujący się terminal w Jasionce, będą też na przejściu granicznym w Medyce.

- Z moich doświadczeń wynika, ze takie spojrzenie pomaga w zrozumieniu lokalnych spraw i kształtuje wizerunek regionu – mówi Karolina Ostrzyniewska zastępcy stałego przedstawiciela RP przy Unii Europejskiej. Podobnie wypowiada się Jonas Bering Liiseberg duński przedstawiciel w COREPER. – Stale siedzimy w klimatyzowanych biurach w Brukseli, więc takie wizyty poznanie różnic i walorów poszczególnych regionów Unii Europejskiej – tłumaczy dyplomata.