logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

radio rzeszowNasłynniejszy w kraju trialowiec - Rzeszowianin Krystian Herba - wyrusza do Australii aby bić rekord Guinnessa. Pojutrze odleci z Warszawy do w Melbourne przez Katar. 4 lutego chce zdobyć Eureka Tower w Melbourne. To najwyższy na półkuli południowej oraz drugi co do wysokości budynek mieszkalny na świecie.

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie otrzymał na tę wyprawę 25 tysięcy złotych (jej koszt to około 80 tysięcy złotych). Według Zarządu Województwa Podkarpackiego są to dobrze wydane pieniądze i pokazują jak ważne jest umiejętne korzystanie z talentów jakie rodzą się w naszym regionie. 
W marcu ubiegłego roku w Chinach Krystian Herba wyskoczył na rowerze na setne piętro Shanghai World Financial Center. Wtedy zdobył 2754 schody i ustanowił rekord Guinnessa. Teraz planuje pokonać około 3 tysięcy stopni. Aby pobić swój rekord musi wskoczyć na 60 piętro, zjechać na rowerze windą na parter - ani razu nie podpierając się i zacząć od początku aby wskoczyć na sam szczyt.
Przygotowania do tej wyprawy trwały 5 miesięcy. 

Krystian Herba to rzeszowski sportowiec specjalizujący się w trialu rowerowym. Popularność zdobył udziałem w telewizyjnym show Mam Talent w 2009 oraz zdobywaniem drapaczy chmur - skacząc rowerem po schodach. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polsk oraz finalistą i uczestnikiem zawodów cyklotrialowych na świecie. Na codzień pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie.

 

http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/item/25766-k-herba-rusza-po-kolejny-rekord-ze-wsparciem-marszalka