logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

pr rz bPodkarpacie ma ogromny potencjał jeśli chodzi o produkty regionalne, lokalne i ekologiczne. Ponad sto takich smakołyków nasi wytwórcy zarejestrowali na liście Ministerstwa Rolnictwa.

Niestety w sprzedaży dostępnych jest zaledwie trzydzieści pięć z nich. To głównie wyroby wędliniarskie. Większość regionalnych przysmaków jest dziełem Kół Gospodyń Wiejskich oraz lokalnych stowarzyszeń. Choć poszukiwane przez konsumentów, są wytwarzane okazjonalnie. Sytuacje ma zmienić projekt pt. "Alpejsko-Karpacki Most Współpracy", który ma na celu wsparcie lokalnej przedsiębiorczości rynku producentów i wytwórców produktów regionalnych i ekologicznych i jadalnych produktów leśnych z Podkarpacia. Uruchomiono już finansowany przez Szwajcarię Fundusz Promocji Produktu Regionalnego, Tradycyjnego i Ekologicznego.

O pieniądze mogą się starać przedsiębiorcy i osoby chcące założyć działalność gospodarczą oraz organizacje pozarządowe i samorządy. Pierwszy nabór wniosków rozpocznie się 4 i potrwa do 29 czerwca. Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Pro Carpathia trwał będzie trzy lata, jego wartośc to ponad 5,5 miliona franków szwajcarskich.