logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

„Jeżeli uda nam się przygotować tę inwestycję to jestem przekonana, że w roku 2014 rozpoczniemy fizycznie realizować projekt „Mały Kopernik”” – mówi Teresa Kubas-Hul, przewodnicząca Sejmiku woj. podkarpackiego. „Mały Kopernik” czyli interaktywne centrum naukowe, gdzie dzięki wystawom i ekspozycjom zwiedzający poznają tajniki nauki, będą mogli przyjrzeć się i wykonać doświadczenia naukowe. Koszt inwestycji „Małego Kopernika” szacowany jest na ok. 90 mln. zł.

„W budżecie samorządu woj. podkarpackiego zaplanowaliśmy środki, na razie niewielkie, bo większych i tak w tym roku nie uda nam się wydać na przygotowanie tej inwestycji. Chcemy budować bibliotekę z tzw. „Małym Kopernikiem”, być może znajdziemy nazwę własną, kogoś z Podkarpacia. Inwestycje chcemy realizować z miastem, prezydent Ferenc zadeklarował, że poszuka dogodnej lokalizacji i przekaże działkę, być może będzie to teren w którym znajduje się bazar, czyli przy ul. Dołowej” – dodaje Teresa Kubas-Hul.

Ale na tym plany się nie kończą. Przy ul. Dołowej być może powstanie również Sąd Okręgowy, a zamek przy Placu Śreniawitów będzie pełnił funkcję kulturalną.