logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Korzystajmy z wakacji, póki trwają. Jak będzie w końcu ciepło, możemy pojechać do Rudy Różanieckiej na Roztoczu. Otwarto tam nowy zalew. Kiedyś była to część gospodarstwa rybackiego, a teraz można się wykapać, poleżeć, a i rybkę zjeść również. Kąpielisko cieszy nie tylko plażowiczów, bo przy okazji - pracę znalazło kilkanaście osób.

Kąpiele w nowym zalewie w Rudzie Różanieckiej cenią sobie przede wszystkim ludzie poszukujący spokoju. Akwen położony jest wśród roztoczańskich lasów.
Zaglądają tu również miejscowi. Ciekawość ciągnie ich do miejsca, gdzie powoli zaczynają przyjeżdżać goście z całej Polski. Na otwarciu akwenu było ich aż kilka tysięcy. Przy dobrej pogodzie można tu opalać się, pływać rowerami wodnymi, i korzystać z gastronomii. Miejscowa karczma serwuje przede wszystkim miejscowe karpie. Nowa restauracja na wodzie stała się pierwszym miejscem pracy i stażu dla kilkorga młodych mieszkańców tych okolic. Gospodarz obiektu zatrudnił kucharzy w ramach mikroprzedsiębiorstwa dofinansowanego z Unii Europejskiej. Pracę znalazła tu również obsługa zalewu. W okolicy Narola dotąd nie było żadnego miejsca do takiego wypoczynku nad wodą.

Każdy wie, że w tej spokojnej okolicy liczy się każdy turysta. Podkarpacka część Roztocza to region niedoceniany turystycznie. Wszelkie więc inwestycje mają przyciągnąć gości z całej Polski i pokazać piękno tego rejonu.