logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Pacjenci z Sanoka ale też z Bieszczadów i Beskidu Niskiego od dziś są przyjmowani na nowoczesny oddział kardiologii. Stare nie spełniające żadnych standardów ciasne i zagrzybione pomieszczenia to już historia. A co najważniejsze jest supernowoczesny sprzęt medyczny. To znaczy, że chorzy nie będą musieli szukać pomocy w odległych specjalistycznych ośrodkach.

Dotychczasowy oddział sanockiej kardiologii w budynku starego szpitala to ciasnota i bardzo złe warunki - od lat ta sytuacja się nie zmieniała. A pacjenci już przyzwyczaili się od zacieków od cieknącego dachu i łóżkach z konieczności ustawianych na korytarzach. Na nowym oddziale warunki są rzeczywiście nieporównywalne. Właśnie tu będą trafiać pacjenci z ostrymi zaburzeniami rytmu serca i tzw. zespołami wieńcowymi. W ich przypadku czas ma ogromne znaczenie.

Nowa kardiologia będzie doskonałym uzupełnianiem już działającego ośrodka hemodynamiki, gdzie wszczepiane są między innymi rozruszniki serca oraz tzw. stenty.
Nowy oddział to ponad 40 łóżek w tym 13 tzw. intensywnego nadzoru kardiologicznego. Są też m.in. pracownie EKG i USG. Wszystko nowe. Sanocka kardiologia kosztowała prawie 7,5 miliona złotych. Połowa tej kwoty to unijne dofinansowanie.

Marek Winiarski