logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Od dziś płyta postojowa rzeszowskiego lotniska ma nie hektar, a osiem hektarów powierzchni. Inwestycja warta 35 milionów złotych zwiększa możliwości operacyjne portu w Jasionce. Będzie on mógł przyjmować więcej samolotów w tym samym czasie. To szczególnie ważne na przykład teraz w okresie wakacyjnym.

40 tys. metrów sześciennych betonu i ponad 8 tys. ciężarówek, które wjechały na teren budowy wwożąc różnego rodzaju materiały. To tylko dwie z wielu liczba przytaczanych dziś podczas oficjalnego otwarcia tej inwestycji.

Uczestniczący w oficjalnym otwarciu nowej płyty lotniska minister infrastruktury Cezary Grabarczyk podkreślał, ze Podkarpacie to jeden z największych placów budowy w Polsce, a lotnisko to oprócz autostrady jedna z najważniejszych inwestycji, które poprawiają dostępność naszego regionu. Wykonawcom plany oddania tej inwestycji pokrzyżowała nieco pogoda, ale kontrakt zakończono w terminie. Realizację takich inwestycji ułatwiają nowe przepisy. A ruch na lotnisku jest coraz większy. Władze portu szacują, że w tym roku przewinie się przez niego nawet około pół miliona pasażerów. Dlatego z niecierpliwością czekano na ukończenie tej inwestycji.

To komfort dla przewoźników i władz lotniska. A pasażerowie czekają przede wszystkim na nowy terminal . Przewidywane zakończenie inwestycji to koniec tego roku. Wyposażanie nowego budynku potrwa co najmniej do marca 2012.