logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie walczy o lepsze wyniki egzaminów na prawo jazdy kategorii A i B. Już za kilka dni przyszli kierowcy będą mogli skorzystać tam z jazdy próbnej na tydzień przed właściwym egzaminem. A na najbardziej zdenerwowanych czekać będzie psycholog. Nowy projekt ma pomóc tym, którzy oblewają egzamin przez stres.

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rzeszowie egzamin na prawo jazdy zdaje codziennie ponad 200 osób. Aby było łatwiej, teraz już na tydzień przed właściwym egzaminem mogą się zapisywać na egzamin próbny. Za taką usługę trzeba będzie zapłacić 30 złotych. Darmowa będzie natomiast pomoc psychologa w radzeniu sobie z przedegzaminacyjnym stresem. A wszystko po to, żeby poprawić zdawalność egzaminów.
Sami zdający pomysł WORD-u uważają za trafiony. Wśród kursantów są jednak i tacy, którzy dodatkowej pomocy przed egzaminem - jak twierdzą - wcale nie potrzebują. Instruktorzy nauki jazdy chwalą projekt WORD-u. Twierdzą jednak, że negatywne wyniki egzaminów to też efekt niedostatecznego przygotowania zdającego na kursie.
W rzeszowskim WORD-zie egzamin na prawo jazdy zdaje obecnie co trzeci kursant. Pod tym względem na 49 ośrodków w Polsce, Rzeszów zajmuje jednak dziewiąte miejsce w kraju.

Dominika Panek