logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Duża grupa urzędników, pracowników służby zdrowia, ale także producentów żywności i wina z naszego regionu wyjechała do stolicy unijnej dyplomacji. Główne powody wyjazdu tych delegacji to udział w prezentacji Expo Karpackie oraz spotkanie w Domu Polski Wschodniej dotyczące innowacji w belgijskim systemie opieki medycznej.
Delegacja przedstawicieli podkarpackiej służby zdrowia już wyjechała do Brukseli. W siedzibie Domu Polski Wschodniej spotka się z urzędnikami odpowiedzialnymi za usprawnianie belgijskiego systemu opieki medycznej. Udział w lekcji unijnej dbałości o bezpieczeństwo pacjentów ma związek z poszukiwaniem dobrych rozwiązań do kolejnego etapu przekształceń w szpitalach, których organem prowadzącym jest Urząd Marszałkowski.
Powód wyjazdu, w tym samym czasie, kolejnej delegacji z Podkarpacia do Brukseli to prezentacja Expo Karpackie.
Rozmowy rozmowami, ale organizatorzy prezentacji Expo Karpackie chcą także w inny sposób przekonać unijnych urzędników do zainteresowania się Podkarpaciem.
Podkarpackie wędliny i wina do skosztowania w siedzibie Parlamentu Europejskiego to epizod. Ważniejsze od tego jest to co będzie działo się w stałym przedstawicielstwie Podkarpacia w Brukseli czyli w Domu Polski Wschodniej, którego utrzymanie kosztuje samorząd województwa 300 tysięcy złotych rocznie. Wróciła właśnie stamtąd wicemarszałek Kowalska i zapowiada zmiany organizacyjne.
Chce wyznaczyć jedną osobę w ramach konkursu, która byłaby przez 4 lata naszym reprezentantem. Rotacyjnie w Domu Polski Wschodniej pracowaliby pozostali urzędnicy, którzy prosto ze stolicy unijnej dyplomacji mają przywozić konkretne pomysły na rozwój Podkarpacia.

Adam Mokrzycki
TVP Rzeszów