logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Pełny monitorig tego, czym oddychamy ma być uruchomiony jeszcze w tym roku. Podobny system funkcjonuje jedynie w Małopolsce. System pełnego monitoringu niebezpiecznych pyłów ma kosztować samorząd województwa podkarpackiego kilkadziesiąt tysięcy złotych. Właśnie został ogłoszony przetarg na jego przygotowanie. Będzie on zawierał informacje istotne nie tylko dla fachowców, ale też dla każdego mieszkańca regionu.
Będzie można monitorować stan powietrza przez internet.
Dokładne informacje o szkodliwych dla ludzi pyłach można już odczytać w pokoju grawimetrycznym Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Np o zawartości metali ciężkich w powietrzu.
Połączone działania Urzędu Marszałkowskiego i Inspektorów Ochrony Środowiska, mają dać wymierne korzyści np. pani Ewie, która podczas codziennych spacerów z psem jest przekonana, ze ma kontakt ze świeżym powietrzem. Zalety z samodzielnego kontrolowania stanu powietrza przez internet, dostrzega również pani Anna - matka dwójki dzieci. Informacje o jakości wdychanego przez nas powietrza, będą pojawiać się nie tylko w internecie, ale także na specjalnych tablicach świetlnych.

Źródło:
Adam Mokrzycki
TVP Rzeszów