logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

tvp rzeszowCztery firmy stanęły do kolejnego przetargu na budowę Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej. Poprzedni unieważniono bo wykonawcy chcieli za pracę znacznie więcej niż zaplanował Urząd Marszałkowski. Dziś otwarto oferty w kolejnym konkursie są tańsze, ale nawet najtańsza o ponad pół miliona przekracza kwotę 4 milionów200 tysięcy zarezerwowaną dla muzeum.

Zaklejone koperty pełne dokumentów i wyliczeń. Dziś przestały być tajemnicą, bo to co najważniejsze czyli ceny ofert i nazwy firm, które je złożyły zostały upublicznione. Najdroższa oferta to prawie 6 milionów 700 tysięcy złotych. Najtańszej 4 miliony 830 tysięcy. Komisja przetargowa będzie teraz wykonywała badanie i ocenę ofert. Po zbadaniu wymogów formalnych zostaną tylko te, które je spełniają i wtedy wybrana zostanie ta najtańsza. Komisja ma na to 30 dni. Na rozstrzygnięcie kolejnego już przetargu czeka nie tylko główny inwestor czyli Podkarpacki Urząd Marszałkowski, ale też cała Markowa czyli miejscowość gdzie muzeum zostanie zbudowane.

Historia rodziny Ulmów, która podczas ostatniej wojny oddała życie za ukrywanie Żydów to znany już nie tylko w Polsce symbol sprawiedliwych wśród narodów świata. I właśnie dlatego muzeum powstanie w Markowej. Nowoczesne, multimedialne z zapleczem, którego teraz tak bardzo brakuje. Problem w tym że decyzja o jego budowie zapadła 5 lat temu i na razie jest tylko projekt i ta działka na której ma stanąć. Tymczasem placówka miałaby być gotowa już w tym roku.

http://www.tvp.pl/rzeszow/aktualnosci/spoleczne/kolejny-przetarg-na-budowe-muzeum-w-markowej/11748201 

Beata Wolańska