logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

tvp rzeszowSzanse mają najzdolniejsi uczniowie Tym razem nawet 1200. Wystarczy: wysoka średnia, sukcesy na olimpiadach i niski dochód rodziny Zasady składania wniosków nie będą już tak rygorystyczne jak w ubiegłym roku.

 W Zespole Szkół Elektronicznych w Rzeszowie w ubiegłym roku unijne stypendia dostawało 43 uczniów. W tym jest już 30 gotowych wniosków. Potrzebne dokumenty gromadzi między innymi Wojciech Krokowski z Technikum Informatycznego. Muszą być wysokie wyniki w konkursach, średnia przekraczająca 4,5, zachowanie powyżej bardzo dobrego i ważna jest suma punktów z testu matematycznego w gimnazjum która musi wynosić powyżej 75 procent Dodatkowo z 3 przedmiotów technicznych lub zawodowych trzeba mieć średnią minimum 5,0. Mariusz Rozwód stara się o stypendium już po raz 3.
Mariusz Rozwód - Jest dużo biurokracji, jest to skomplikowane. Trzeba dużo zaświadczeń wypełnić, wniosków załączników. Trzeba się z tym ochodzić po urzędach.
Szczególnie kłopotliwe okazało się to w ubiegłym roku wtedy Urząd Marszałkowski zmienił regulamin - nie można było uzupełniać złożonych dokumentów, a to oznaczało, że z powodu braku podpisu czy pieczątki wnioski były odrzucane. Teraz jest możliwość ich jednokrotnego uzupełnienia. Takie stypendium pozwala inwestować w siebie gdy nie na wszystko stać rodziców. Marek Bury, przyszły technik elektronik za stypendium kupił sobie laptopa. Niestety stypendia będą niższe niż w ubiegłym roku. 250 złotych miesięcznie będzie przyznawane od 1 listopada do 31 sierpnia na 12 miesięcy - to w sumie 3 tysiące złotych Warunek: dochód to niewiele ponad tysiąc złotych na osobę w rodzinie. Wnioski można składać do 19 grudnia.