logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

tvp rzeszowRozbudowa dziennej chemioterapii, nowy sprzęt a w perspektywie budowa nowej przychodni onkologicznej. To tylko część inwestycji rzeszowskiej onkologii. Chorych przybywa a Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przystosowuje do ich potrzeb nowoczesnego i kompleksowego leczenia cały swój profil.

Coraz więcej pacjentów z Podkarpacia, blisko domu bez ustawiania w kolejkach do odległych klinik, może liczyć na pomoc na europejskim poziomie z użyciem najnowocześniejszego sprzętu. Rzeszowski szpital bardzo o to dba, nie tylko sięgając po wsparcie Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych ale też inwestując własne pieniądze w kolejne remonty, rozbudowy i ważne dla onkologii zakupy. Ostatnie dziesięć lat to w sumie prawie 50 milionów złotych. A przyszły rok to też duże inwestycje już zaplanowane. Efekty widać gołym okiem. Ale dostrzegają je też fachowcy. I chodzi nie tylko o ogromny postęp w radioterapii.

W jubileuszowym spotkaniu biorą udział sławy polskiej onkologii ale też lekarze i pielęgniarki, od ponad pół wieku związani z rzeszowskim ośrodkiem. Bo to oni przede wszystkim niezależnie od sprzętu i nowoczesnych leków budują jego markę.