logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

tvp rzeszowZastąpi je Festiwal VizuArt będący świętem scenografów i kostiumologów. To nowatorskie wydarzenie teatralne w skali kraju. Trwają ostatnie przygotowania do imprezy, którą 17 listopada rozpocznie „Osąd" w reżyserii Jerzego Kaliny.

Pomysłodawców Festiwalu VIZU ART zainspirowała twórczość profesora Józefa Szajny, który choć na całym świecie znany był jako reżyser, w wywiadach powtarzał: najpierw jestem scenografem, autorem kostiumów, dopiero potem reżyserem. W pamięci widzów pozostała też scenografia i kostiumy do „Ani z Zielonego Wzgórza", czy „Miłości w Wenecji" autorstwa Zofii de Inez, która także zasiądzie w festiwalowym jury. Wśród spektakli, które pojawią się w programie festiwalu są między innymi „Wesele hrabiego Orgaza" w reżyserii Jana Klaty, „Jajo węża" Małgorzaty Bogajewskiej, Bruno Schulz – „Historia występnej wyobraźni" - Konrada Dworakowskiego.
Jednak to nie reżyserzy będą oceniani, ale twórcy plastycznej strony przedstawień. Festiwal potrwa dziewięć dni. Rozpocznie się 17 listopada. Widzowie obejrzą dziesięć spektakli, które zdaniem dyrektora artystycznego VIZUART - Leszka Mądzika zawierzyły scenografii i kostiumowi, czyniąc z nich dzieło sztuki. Imprezie towarzyszyć będą wystawy i instalacje uliczne w przestrzeni Rzeszowa.