logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

tvp rzeszow W Oleszycach ruszyła największa od lat miejska inwestycja budowa Domu Kultury za ponad 5 milionów złotych. Co ciekawe powstaje on w dawnym domu handlowym. Budynek szpecił centrum teraz przebudowany ma być jego ozdobą. Przede wszystkim jednak będzie to nowa oferta dla mieszkańców głównie młodych ludzi.

 Gdzie teraz w Oleszycach można spędzić wolny czas? - Raczej tylko w tej pizzy bo nigdzie poza tym. Alternatywą ma być ta inwestycja dawny PRL-owski dom handlowy ma się stać jak przekonują władze miasta wyjątkowym domem kultury. Z budżetem przekraczającym 20 milionów złotych miasta nie byłoby stać na takie przedsięwzięcie. Pomogło unijne dofinansowanie ponad 4 miliony złotych. Całość ma być gotowa już w przyszłym roku.

Biblioteka mieści teraz w ciasnych pomieszczeniach tego budynku. Czytelnia ma tylko 17 miejsc nie ma mowy np. o organizowaniu spotkań autorskich czy uruchomieniu dyskusyjnego klubu książki. Główna biblioteka, gdy przyjdzie kilkoro czytelników naraz trudno się ruszyć.

Na parterze ma w nim być sala bilardowa i tenisa stołowego. Na pierwszym piętrze scena z zapleczem i garderobą. Będzie sala konferencyjna. W tych pomieszczeniach ma tez działać pracownia malarska muzyczna i fotograficzna. Tak ma wyglądać budynek z zewnątrz już po modernizacji. Dawny dom handlowy miał kształt prostopadłościanu, projektując dom kultury dodano mu mansardowy dach. Całość wymagała gruntownych przeróbek. Wykonawca rzeszowska Inżynieria wykonała już 30 procent prac.

Beata Bartman