logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

tvp rzeszowRzeszów niczym szwajcarskie Davos czy choćby Krynica chce być widoczny na mapie światowych spotkań ekonomicznych. A to promotorzy tego pomysłu. Marszałek województwa przekonywał dziennikarzy opowieścią o inwestorze, który 10 lat temu szukał miejsca pod fabrykę komputerów DELLA, wtedy zamiast stolicy Podkarpacia miał wybrać Łódź. Dzisiaj ten inwestor, który zobaczył 14 miejsc w Europie zdecydował się na inwestycje na Podkarpaciu, niebawem ta inwestycja ruszy to tajemnica na razie – mówi marszałek Mirosław Karapyta.

W przeciwieństwie do programu Forum Innowacji, które jak zapewniają organizatorzy nie jest wydarzeniem organizowanym tylko dla rozgłosu medialnego. Przewodniczący Rady Programowej Forum Jan Bury na pytanie o efekty dwóch wcześniejszych spotkań odpowiedział tak - Forum Innowacyjne to nie są miejsca gdzie produkuje się śrubki czy guziki to jest miejsce spotkań świata nauki, biznesu polityki przedsiębiorców miejsce wymiany poglądów rozwiązań technologicznych, naukowych.

Podkarpacka Dolina Lotnicza to oczywiście najczęściej podawany przykład dobrych rozwiązań rodzących się podczas takich spotkań. Tym razem na liście liczącej trzysta nazwisk ponad 100 to goście z Europy i nie tylko. Gościem specjalny Forum ma być ekonomista Ladislav Dowbor z Brazylii były doradca prezydenta tego kraju. Na razie lista gości największe wrażenie zrobiła na wiceprezydencie Rzeszowa.

Już po raz drugi podczas Forum planowane jest utworzenie miasteczka innowacji, gdzie prezentowane będą nowinki firm z wielu sektorów gospodarki, między innymi branży energetycznej i telekomunikacyjnej.

Adam Mokrzycki