logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Dziś każdy, kto wybrał się do Jasionki mógł poczuć się jak prawdziwy Europejczyk przed odlotem. Nowy terminal zwiedziły tysiące mieszkańców regionu. Każdy mógł zobaczyć jak od środka wygląda strefa odlotów, przylotów i wejść na płytę lotniska. Dziś wyjątkowo bez odpraw i kontroli.

Tłumy ludzi na lotnisku w Jasionce nie czekały dziś na odprawę. Wszyscy przyszli, żeby zobaczyć nowy, pachnący jeszcze świeżością, terminal pasażerski. Zwiedzający mogli poczuć się dziś jak pasażerowie, a żeby przejść przez odprawę i kontrolę, wcale nie trzeba było mieć paszportu ani biletu. Terminal podobał się zarówno osobom, które nigdy jeszcze nie latały, jak i tym, którzy kilka razy w roku mają okazję podróżować i być na różnych lotniskach na świecie.

Są też pasażerowie, którzy bardziej od nowoczesnej architektury doceniają inne walory nowego lotniska. Choćby sklepy bezcłowe. Mieszkańcy regionu liczą przede wszystkim na to, że za wraz z nowym terminalem pojawią się też nowe połączenia. Na razie władze lotniska zapowiedziały 18 nowych połączeń tygodniowo już od października. Z Rzeszowa będzie można polecieć do: Paryża, Rzymu, Oslo, Amsterdamu, Hamburga, Dortmundu i Monachium.