logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Lada dzień ruszają tam prace o wartości 6 milionów złotych. Dzięki inwestycji główny miejski plac ma się stać miejscem odpoczynku mieszkańców. Projekt przygotowało biuro architektoniczne z Rzeszowa a całość jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Brzozowski Rynek to teraz wielki miejski parking. Między ciasno zaparkowanymi autami trudno się poruszać. Mieszkańcom takie rozwiązanie się nie podoba i cieszą się na zmiany. Bo jak twierdzą brakuje miejsc do odpoczynku. Władze miasta twierdzą, że nowy projekt spełnia wszystkie oczekiwania mieszkańców. Na Rynku ma zostać tylko 30 miejsc parkingowych.

Całość będzie wyłożona kostką granitową w różnych odcieniach podkreślającą różne funkcje poszczególnych części Rynku. Będzie nowe oświetlenie i oczekiwane przez mieszkańców dwie fontanny. Odnowiony kilka lat temu Ratusz nocą będzie iluminowany. Gmina obiecuje też rozwiązać problem parkingów.

Rewitalizacja Rynku będzie kosztowała 6 milionów złotych. Prace ruszą jeszcze w tym miesiącu. Obejmą także nowe nasadzenia. Rynek ozdobią szczepione Brzozy co ma nawiązywać do nazwy miasta.