logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Muzyka, która inspirowała Zdzisława Beksińskiego, obrazy artysty i multimedialne pokazy to wszystko wprowadziło rzeszowskich melomanów w wizyjny świat malarza. Artystyczne przedsięwzięcie zatytułowane "Przestrzenie obrazu i dźwięku" to wspólny projekt trzech instytucji Fundacji Beksińskiego, Muzeum Historycznego w Sanoku i Filharmonii Podkarpackiej.
Mahler i Schnittke - muzyczni mistrzowie Beksińskiego. Słuchał ich muzyki podczas tworzenia swoich prac. W jaki sposób go inspirowali i ukształtowali tak niepowtarzalną wrażliwość? Ich dzieła były odzwierciedleniem wewnętrznego świata artysty jego przeczuć i lęków związanych z przemijaniem i nicością. Były odbiciem strachu, który w nim tkwił i uczynił z niego geniusza.

Koncertowi z udziałem rzeszowskich filharmoników, Chóru Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego i zaproszonych solistów towarzyszyła wystawa obrazów artysty. Pamięć o malarzu, który swoje lęki uzewnętrzniał, ale jednocześnie w jakiś sposób unicestwiał w malarstwie to jeden z pomysłów Fundacji Beksińskiego w Rzeszowie.

Spotkanie z twórczością Zdzisława Beksińskiego potrwa w Podkarpackiej Filharmonii do poniedziałku. Przed miłośnikami dzieł artysty wywodzącego się z Sanoka jeszcze pokazy multimedialne i kolejne koncerty.

Małgorzata Bożek