logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Dopiero jako niepełnosprawny sportowiec na wózku zaczął mierzyć bardzo wysoko! W wieku 18 lat skoczył na główkę do wody uszkodził kręgosłup. W tym roku jako 35-letni pływak wystartuje w paraolimpiadzie w Londynie. Jacek Czech, pochodzący z Tarnobrzega rozpoczął intensywne przygotowania na basenie i w siłowni. Chce, by ciężkie treningi przyniosły złoto dla niego i dla Polski.
Sierpniowa paraolimpiada w Londynie będzie dla Jacka Czecha prawdziwą próbą sił. Dotąd z mistrzostw Europy i świata wracał już ze srebrnymi medalami. Drogę do sukcesu toruje sobie ciężkimi treningami w Warszawie. A po ubiegłorocznej kontuzji barku - nie było łatwo.
Jacek Czech niepełnosprawny sportowiec zawodowo pływanie trenuje od siedmiu lat. Dobra forma daje mu nie tylko siły do walki o podium, ale też te najważniejsze - do życia.

Jacka Czecha wspiera Urząd Miasta w Tarnobrzegu i Urząd Marszałkowski. To dzięki nim ma stypendium. Ale do perfekcyjnej formy przydałyby się jeszcze treningi na obozie wysokogórskim, wyjazdy na zgrupowania i specjalistyczne badania. Te jednak kosztują. Dlatego niepełnosprawny sportowiec liczy na zainteresowanie sponsorów. Zwłaszcza teraz, przed paraolimpiadą najważniejszymi zawodami byłaby to dla niego życiowa pomoc.
 
Anna Tomczyk