logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Dziś rozpoczął się jeden z najtrudniejszych etapów budowy nowej trybuny stadionu przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie - montaż zadaszenia. Jeden element dachu trybuny waży 60 ton. Żeby wykonać to zadanie budowlańcy do Rzeszowa ściągnęli dźwig, który może unieść aż 500-tonowy ciężar. Montaż wszystkich dźwigarów dachu potrwa około 2 tygodni.
 
Montaż zadaszenia trybuny już od samego rana gromadził widownię. Tym bardziej, że wczoraj ze względu na wiatr operacja nie doszła do skutku.

Żeby zamontować dźwigary konieczne było ściągniecie do Rzeszowa dźwigu, który może podnieść ciężar sięgający 500 ton. Budowlańcy przyznają, że to niezwykle skomplikowana a przy tym precyzyjna operacja. Montaż jednego elementu potrwa 2 dni. Zadaszenie trybuny składać się będzie z 9 takich elementów. Wykonane są ze stali a pokryte zostały płytami poliwęgalnowymi. Każdy element waży 60 ton. Nieco później przymocowane do nich zostanie zadaszenie toru żużlowego. Te elementy są trochę lżejsze i ważą po 15 ton. Na nie właśnie nałożone zostaną betonowe bloki, i to one będą przeciwwagą dla dźwigarów. To nie wszystko. Na stadionie trwa również remont trybuny zachodniej, ruszyła też budowa dwóch boisk treningowych. W przyszłym tygodniu podpisana zostanie umowa z firmą, która przebuduje tor żużlowy.

Jak zapewniają samorządowcy prace na stadionie przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie zakończone zostaną do końca marca.