logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Są młodzi i wybitnie uzdolnieni, ich zainteresowania wykraczają poza program szkolny. Są uczniami gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Podkarpacia, laureatami ogólnopolskich olimpiad. Dziś odebrali stypendia samorządu województwa przyznawane w ramach programu "Nie zagubić talentu".

Dominika Witowicz z Sanoka od 11 lat a więc od 6 roku życia uczy się gry na skrzypcach. Niedawno zdobyła drugie miejsce w konkursie duetów w Sochaczewie. Dziś podobnie jak 22 innych uzdolnionych artystycznie uczniów z Podkarpacia odebrała stypendium samorządu województwa. Pomoc cenna bo nowe skrzypce to wydatek rzędu 8, 10 tysięcy złotych.

Stypendium to 300 złotych miesięcznie wypłacane przez cały rok szkolny. Odebrali je także uzdolnieni plastycy, modelarze i 14 tancerzy. Samorząd województwa przyznał też 51 nagród laureatom olimpiad i konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Annę Gierlak pasjonuje matematyka. Kamila Króla z Przemyśla trudno byłoby zagiąć historii. Bartłomiej Rusin został nagrodzony za wspaniały wynik na olimpiadzie biologicznej w ostatniej klasie szkoły średniej.

Najwięcej nagród zdobyli uczniowie I LO w Krośnie oraz Liceum Sióstr Prezentek w Rzeszowie. Co pomaga osiągnąć taki sukces? W sumie wyróżniono 74 uczniów. Oprócz stypendiów przyznano nagrody o wartości prawie 100 tysięcy złotych.