logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Z okazji Światowego Dnia Turystyki taki bilans jest tym bardziej wskazany. Na plus Podkarpaciu zaliczono utworzenie Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy i miasteczka galicyjskiego w sanockim muzeum. A w podkarpackiej perełce turystycznej - Iwoniczu Zdroju - specjaliści z branży turystycznej głowili się, co zrobić, by ściągać coraz więcej podróżnych w urocze zakątki południowo- wschodniej Polski.

Pozornie, luksusowa rezydencja pałacowa w Komborni, z basenem, jacuzzi oraz odnową biologiczną powinna być wprost oblegana. Turyści są, ale zdaniem właściciela obiektu, szybko nudzą się luksusem i szukają atrakcji w okolicy.

Piękne krajobrazy coraz słabiej działają na turystów, oczekujących konkretnej oferty o ustalonej jakości - twierdzi Dawid Baczek szef biura turystycznego w Iwoniczu Zdroju. Stare foldery i akcje promocyjne często są już nieaktualne, Nowe, z nowym znakiem promocyjnym: Podkarpacie przestrzeń otwarta, już są choć w niewystarczającym nakładzie. Zmieniła się hierarchia miejsc dotychczas uznawanych za atrakcyjne turystycznie. Skansen Nafty i Gazu w Bóbrce, któremu stuknęło 50 lat, ma jeszcze silniejszą konkurencję. Iwonicz Zdrój zabiega nie tylko o kuracjuszy, ale też o turystów, którzy zechcą spędzić czas w parku linowym. Żyjący z pracy w tej branży wiedzą, że nie mogą przespać ani dnia- najlepsi z nich dostali odznaczenia i wyróżnienia mobilizujące do jeszcze lepszych pomysłów.

Wszyscy odpowiedzialni za rozwój tej branży na Podkarpaciu będą mogli korzystać ze wsparcia funduszy europejskich na wydłużeniu sezonu turystycznego z 3,5 do 6 miesięcy.