logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

V Międzynarodowe Targi Pracy WorkExpo oraz III Targi Szkoleń odbędą się w Rzeszowie, 6 października, w hali Podpromie. Międzynarodowe Targi Rzeszowskie oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie zapraszają do udziału w V Międzynarodowych Targach Pracy WorkExpo połączonych z prezentacją ofert najlepszych firm szkoleniowych z całej Polski w ramach III Tagów Szkoleń.

Ideą przewodnią targów jest stworzenie płaszczyzny, na której pracodawcy i osoby zainteresowane podjęciem pracy, stażu lub praktyk będą mogły skonfrontować wzajemne oczekiwania i wymagania. Uczestnicząc w Targach Pracy firma otrzymuje kompleksowe narzędzie rekrutacyjne oraz szansę kreowania swojego wizerunku jako atrakcyjnego pracodawcy. Natomiast osoby bezrobotne, studenci i absolwenci różnego typu szkół mają możliwość znalezienia zatrudnienia na krajowym i europejskim rynku pracy poprzez bezpośredni kontakt z pracodawcami krajowymi i zagranicznymi, doradcami Europejskiej Sieci Pośrednictwa Pracy, agencjami zatrudnienia oraz innymi instytucjami działającymi na rynku pracy.

Międzynarodowe Targi Pracy będą realizowane równolegle w dwóch wyodrębnionych częściach: w części wystawienniczej umieszczone będą stoiska wystawowe dla pracodawców i innych instytucji oraz organizacji zainteresowanych zaprezentowaniem swojej oferty osobom zwiedzających targi, natomiast w części warsztatowej będą przeprowadzane prezentacje, konsultacje i spotkania z zakresu rynku pracy, sposobów poszukiwania zatrudnienia, sporządzania dokumentów aplikacyjnych, itp. Targi będą również doskonałą okazją do zaprezentowania ofert szkoleń dla osób bezrobotnych oraz osób, które chcą podnieść swoje kompetencje zawodowe. Bogata oferta szkoleń połączona z prezentacją firm na stoiskach, będzie dla zwiedzających niecodzienną okazją do uzyskania kompleksowych informacji dotyczących wyboru odpowiedniego projektu szkoleniowego. Zainteresowani zdobędą również cenne informacje o możliwościach finansowania w ramach funduszy UE.

Równolegle z Targami Pracy odbędzie się VII Podkarpacki Salon Szkół Językowych. Wystawa ta ma na celu promowanie nauki języków obcych, których znajomość w dzisiejszych czasach staje się niezbędna.