180911 dudaDzisiaj Leżajsk się rozwija, tak samo jak rozwija się Podkarpacie - powiedział Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami miasta. Prezydent przyjechał do Leżajska na zaproszenie władz powiatu. Spotkał się także z marszałkiem Władysławem Ortylem, Piotrem Pilchem - członkiem zarządu regionu oraz przewodniczącym sejmiku Jerzym Cyprysiem.

Cieszę się, że obecne władze przywracają temu regionowi to, co od dawna mu się należało. Przede wszystkim rozwój infrastrukturalny. Tu potrzebne są drogi, tu potrzebne są mosty, tu potrzebne są drogi ekspresowe. Wierzę, że zostanie zrealizowana tak niezwykle ważna dla nas Via Carpatia, która połączy Leżajsk, Rzeszów, granicę polsko-słowacką z Białymstokiem i granicą litewską - mówił prezydent, dodając - Zapewniam państwa, że to wszystko będzie gwarancją rozwoju tego regionu. Nie trzeba mówić jak wielki jest jego potencjał - powiedział Andrzej Duda.


Podczas wizyty w Leżajsku Andrzej Duda spotkał się z Henrykiem Atemborskim, pseudonim „Pancerny” - żołnierzem Narodowych Sił Zbrojnych Brygady Świętokrzyskiej, odznaczonym w ubiegłym roku Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.


Prezydent złożył kwiaty przed Pomnikiem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 1940 r. oraz Katastrofy Smoleńskiej 2010 r.  Pomniki znajdują się na dziedzińcu Zespołu Dworu Starościńskiego. Uroczystość odsłonięcia miała miejsce w dniu 22 kwietnia 2012 r.

fot. Krzysztof Sitkowski/Kancelaria Prezydenta