logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

Gwiazdy lotniczych akrobacji przybyły do Mielca, by przed podkarpacką publicznością dać popis swoich umiejętności. Podczas Podkarpackich Pokazów Lotniczych można było zobaczyć niebywałe wyczyny akrobatów lotniczych, ale także podziwiać przelot znanych samolotów, czy desanty skoczków. Nie zawiedli również mieszkańcy regionu, którzy licznie przyjechali na mieleckie lotnisko. Każdy znalazł coś dla siebie, a na brak atrakcji nie mogli narzekać zarówno miłośnicy lotnictwa, jak i całe rodziny z dziećmi.

Nad mieleckim niebem zaprezentowali się między innymi: grupa akrobacyjna „Firebirds”, „Żelazny”, „Biało-Czerwone Iskry”, czy Cellfast Flying Team z Krosna. Swoimi umiejętnościami pochwalił się również Artur Kielak, jeden z najbardziej utytułowanych polskich pilotów akrobacyjnych. Piloci podczas pokazów z chęcią opowiadali mieszkańcom Podkarpacia o swojej pasji, a chętnym rozdawali autografy.

- Cieszę się, że na żywo mogłem zobaczyć występy tych wszystkich gwiazd akrobacji. To niesamowite przeżycie – mówił po pokazach pochodzący ze Stalowej Woli Michał, pasjonat lotnictwa.

Uczestnicy pokazów mogli podziwiać w locie między innymi takie maszyny, jak Śmigłowiec Mi-2, M-18 Dromader, Boeing Stearman, a także flagowe produkty Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu, jak Śmigłowiec S70i Black Hawk, czy M-28.

Dodatkową atrakcją była wystawa statyczna samolotów i śmigłowców, która cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników.

Obecny na pokazach marszałek Władysław Ortyl zwrócił uwagę na wysoki poziom prezentowanych akrobacji lotniczych. Powiedział także, że takie pokazy promują nasz rodzimy przemysł lotniczy.

- Cieszę się, że dziś mogliśmy zaprezentować maszyny produkowane w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu. To ważne, żeby promować historię polskiego lotnictwa, dlatego w przyszłości będziemy organizować takie pokazy w innych podkarpackich miastach, jak chociażby w Rzeszowie, czy w Krośnie – powiedział marszałek Ortyl.

Podkarpacką publiczność czeka jeszcze koncert, na scenie wystąpią między innymi Mr. Pollack oraz zespół Bracia z gościnnym udziałem Krzysztofa Cugowskiego. Jutro kolejny dzień pokazów lotniczych i nowych emocji.

Organizatorem pokazów jest Samorząd Województwa Podkarpackiego przy współpracy z miastem Mielec, a także z Polskimi Zakładami Lotniczymi.  Celem organizacji wydarzenia jest promocja RPO WP 2014-2020 oraz Funduszy Europejskich w województwie podkarpackim. W szczególności promowane są inteligentne specjalizacje, w tym głównie lotnictwo i kosmonautyka.

Zachęcamy do śledzenia na bieżąco wydarzenia pokazów na facebooku  - https://www.facebook.com/events/840757119304221/

oraz na tweeterze – Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w drugim dniu pokazów – 13 września (niedziela).

Daniel Kozik
Video: S.Kieszkowski/M.Konopka
Biuro Prasowe UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 725 gości oraz 0 użytkowników.