logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

Marszałek Władysław Ortyl otworzył, a wicemarszałek Maria Kurowska podsumowała XV jubileuszową edycję imprezy Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej. W wydarzeniu wzięły udział tysiące osób: wystawców, rolników, przedstawicieli samorządów.

Otwierając imprezę marszałek Władysław Ortyl powiedział, że samorząd województwa od początku wspierał finansowo to wydarzenie widząc duże możliwości tego miejsca i wielką determinację organizatorów. Marszałek podkreślił, iż Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej to przede wszystkim święto rolników, którzy w tym miejscu obdarzonym przez naturę szczególnymi walorami - mają okazję do zaprezentowania swoich osiągnięć.

W trakcie trwania Pożegnania Wakacji promowany był również Program „Podkarpacki Naturalny Wypas”, którego założenia prezentowane były wystawcom podczas spotkania. W ramach promocji przeprowadzono również konkurs kulinarny na najlepszy gulasz z mięsa zwierząt, które są objęte programem. W konkursie wzięły udział Koła Gospodyń z Polski,  Słowacji i Ukrainy.  

Odwiedzający imprezę mogli zobaczyć prezentowane na wystawie zwierzęta oraz obejrzeć zmagania zawodników dosiadających konie huculskie lub kierujących konnymi zaprzęgami. W niedzielę dwudniowe zmagania właścicieli koni huculskich zostały zwieńczone  wręczeniem pucharów oraz dyplomów. Wicemarszałek Maria Kurowska uhonorowała także najlepszych hodowców, którzy przez czas trwania imprezy rywalizowali w różnego rodzaju konkurencjach. Dokonała również podsumowania wydarzenia dziękując jego uczestnikom za codzienny trud włożony w hodowlę zwierząt oraz za liczne przybycie i profesjonale zaprezentowanie zwierząt w czasie imprezy.

 

 

 

Statystyka

Odwiedza nas 773 gości oraz 0 użytkowników.